Malaysia's Military, Police and Security Agencies
Welcome to the battlefield, soldier!

MyMil adalah bod perbincangan berkenaan ketenteraan, agensi2 penguatkuasaan yang ada di Malaysia dan juga di serata dunia. Daftar sekarang untuk menikmati paparan perbincangan berinformasi sambil bersantai. Ahli2 yg baru akan digugurkan daripada senarai sekiranya tidak aktif dalam masa yg terdekat. Berforumlah dengan berhemah.

Terima kasih.

Admin dan moderator MyMil

Important Notice: The views and opinions expressed on the forum or the related pages are of the owner alone, and are not endorsed by Mymil, nor is Mymil responsible for them. Due to the nature of the Internet forum is in real time, Mymil does not, and can not censor any submission, but asks that each user use discretion and respect for other users, and does not contribute any word that is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, or racially, ethnically or otherwise objectionable. Mymil reserve the right to withhold and/or remove any link that might possibly hold an individual, entity or group ridicule, potential embarrassment or potential defamation. Mymil also reserves the right to accept, edit and/or remove any link that is deemed inappropriate in any way.

Join the forum, it's quick and easy

Welcome to the battlefield, soldier!

MyMil adalah bod perbincangan berkenaan ketenteraan, agensi2 penguatkuasaan yang ada di Malaysia dan juga di serata dunia. Daftar sekarang untuk menikmati paparan perbincangan berinformasi sambil bersantai. Ahli2 yg baru akan digugurkan daripada senarai sekiranya tidak aktif dalam masa yg terdekat. Berforumlah dengan berhemah.

Terima kasih.

Admin dan moderator MyMil

Important Notice: The views and opinions expressed on the forum or the related pages are of the owner alone, and are not endorsed by Mymil, nor is Mymil responsible for them. Due to the nature of the Internet forum is in real time, Mymil does not, and can not censor any submission, but asks that each user use discretion and respect for other users, and does not contribute any word that is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, or racially, ethnically or otherwise objectionable. Mymil reserve the right to withhold and/or remove any link that might possibly hold an individual, entity or group ridicule, potential embarrassment or potential defamation. Mymil also reserves the right to accept, edit and/or remove any link that is deemed inappropriate in any way.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» Sembang Medan Selera Pak Jebat V44
by HangPC2 Sat 27 Aug 2022, 5:36 pm

» Halo semua
by matamata Mon 25 Oct 2021, 9:56 pm

» Cerita Rakyat
by mumuchi Sun 05 Sep 2021, 10:35 am

» Konfrontasi Malaysia-Indonesia 1962-66
by mumuchi Sun 05 Sep 2021, 10:28 am

» PAINTBALL - Come get some...
by pisang Tue 13 Dec 2016, 1:53 pm

» Baru balik
by pisang Mon 12 Dec 2016, 5:47 pm

» Jaket camo
by atreyudevil Fri 15 Jul 2016, 4:17 pm

» Nusantara Total War: Portuguese Invasion
by Adib Mon 22 Feb 2016, 7:57 pm

» Rekrut baru disini
by kapokbesi Thu 11 Feb 2016, 4:32 pm

» Keretapi Tanah Melayu Berhad
by zacky.uesoff Thu 04 Feb 2016, 11:00 pm

» ALL ABOUT HAM RADIO (AMATEUR RADIO STATION)
by kapokbesi Mon 16 Nov 2015, 12:42 pm

» BACKPACKING
by venez Tue 31 Mar 2015, 5:11 pm

» Rekrut 2015
by atreyudevil Sun 29 Mar 2015, 8:34 pm

» Sejarah Pangkalan-Pangkalan Udara TUDM
by venez Tue 24 Mar 2015, 11:02 am

» MyMil useful website lists
by atreyudevil Sat 24 Jan 2015, 11:17 pm

» WIP - Work In Progress
by yaminz Fri 26 Dec 2014, 12:06 pm

» Model Collections
by yaminz Fri 26 Dec 2014, 11:58 am

» Rekrut October & November 2014
by atreyudevil Sat 20 Dec 2014, 7:07 am

» Bola Cafe: MALAYSIA!
by HangPC2 Sun 14 Dec 2014, 12:35 pm

» Tayar Pirelli boleh tahan!
by venez Wed 10 Dec 2014, 4:27 pm

Statistics
We have 511 registered users
The newest registered user is Belarus

Our users have posted a total of 172030 messages in 1322 subjects
MyMil at Facebook
Like/Tweet/+1

Cerita Seram Chelicera

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

31102011

Cerita Seram Chelicera Empty Cerita Seram Chelicera

Habis 20 page saya baca.

Selama saya duduk dengan mak ayah, dah 11 rumah kami duduk - setiap rumah ada kisah paranormal - dan kami pindah pun sebab ada rumah yang terlalu angker sampai tak tahan terpaksa angkat kaki...

Dalam keluarga, mak dan sayalah yang paling sensitif. Sampai sekarang, mak tak boleh tidur baring - dah dekat 10 tahun dah - sebab nanti akan diganggu.

11 rumah punya kisah memang banyaklah, tak habis kot nak cerita kat sini. Kami tak ada yang bertenggek ke, yang tindih ke... Kami jenis yang kena gegar katil, kena tarik bantal, kena gigit, kena cakar, kena cuit, kena panggil dan macam-macam lagi... Ni tadi lepas Subuh masa tengah layan baca 20 page ni, ada yang bersiul kat belakang saya - cuak jugak, bangun sat jalan-jalan baca Qul, ambil semangat balik... Cerita Seram Chelicera 426192085

Rumah yang duduk sekarang pun ada kisah. Dalam 5 hari ni, setiap kali saya solat Subuh, mak mesti menjerit dalam tidur. Terpaksa batalkan solat, kejut mak dulu. Bila solat je balik, mak jerit lagi. Sampai 3-4 kali ulang solat baru boleh habis sempurna - tapi doa tak sempat sebab mak dah mula jerit lagi. Bila habis solat, tak nak jerit pulak...

Itu mukadimah ceritalah. Nanti saya sambung.

P/S: Siapa nak layan lagi, sila pilih nak dengar kisah rumah nombor berapa... kehkehkeh....

chelicera wrote:Kita bagi sinopsis lah ya untuk setiap rumah... Smile

RUMAH
1 - Ada toyol. Dia tak mencuri, tapi sebab dia kecik, macam budak jadi
kami panggil toyol. Lembaga macam orang ada, tapi dia duk luar rumah -
tak ganggu - tapi dah bukan orang, siapa tak takut kan...

RUMAH 2 - Tuan rumah sebelum kami (bukan muslim) meninggal dalam rumah itu. Kelibatnya sangat classsss...

RUMAH 3 - Adalah yang lalu lalang. Saya tak kisah sangat, tapi mak sangat kisah sebab mak yang selalu diganggu.

RUMAH 4 - Ada satu family Alien (nama timangan diberi oleh mak).

RUMAH 5 - Tak berapa ingat pulak yang mana menghuni kat mana, banyak sangat. Nanti saya ingat, saya edit semula.

RUMAH
6 - Ni lah permulaannya mak tak boleh tidur baring. Adalah yang nak
gigit, nak cakar, dsb. Seingat saya, saya hanya nampak yang 'baik' kat
sini.

RUMAH 7 - Ni pun tak berapa ingat, saya tinggal luar masa ni. Nanti saya ingat, saya edit.

RUMAH 8 - Masa ini saya tinggal luar lagi. Saya dipanggil balik sebab ayah diserang.

RUMAH
9 - Ayah kena serang lagi. Saya ada dengar mengilai. Dalam bilik saya,
ada ditanam sesuatu. Ini sinopsis ya - jadi tak boleh cerita apa yang
ditanam. Suspense sikit Razz

RUMAH 10 - Ini memang gila. Mak dah bukan mak dah. Sampai saya pakai rantai pendant ALLAH lah punya takut...

RUMAH
11 - Rumah sekarang. The latest gangguan is the solat Subuh. The second
latest, TV duk padam, buka, padam, buka. Seriously I thought TV nak
rosak - tapi tadi bila baca cerita MMW dengan TVnya (page 6) - I guess
maybe I should give a second thought about it.

Sekian. Untuk cerita sepenuhnya, sila undi RUMAH01, RUMAH02 dan seterusnya, hehe.
chelicera
chelicera
Private
Private

Back to top Go down

Share this post on: reddit

Cerita Seram Chelicera :: Comments

azim09

Post Mon 31 Oct 2011, 7:40 am by azim09

dasyat tu sampai 11 rumah kene kacau.....ade ape-ape ke ni ?

Back to top Go down

chelicera

Post Mon 31 Oct 2011, 8:26 am by chelicera

Ada apa-apa yang macam mana tu?

:ostadmin:

Macam... kena ikut eh...

Cerita Seram Chelicera 2998736416

Tapi lain rumah, lain kisah...

Back to top Go down

azim09

Post Mon 31 Oct 2011, 8:38 am by azim09

oh...ok :ostadmin: . gangguan tu selalu jadi atau ade masa tertentu je jadi ?

Back to top Go down

chelicera

Post Mon 31 Oct 2011, 9:23 am by chelicera

Ada makna ke kalau gangguan bermasa atau tidak? Share sikit. Smile

Kalau kita spesifik kepada satu-satu kes; contohnya gangguan waktu solat Subuh - memang jadi masa Subuh sajalah, solat lain ok je...

Tapi kalau tak ganggu, kita duk selalu rasalah kan, pi mana pun...

Contoh; masa aunty masuk rumah baru, saya asyik nak duk pandang tangga, rasa tertarik kat situ, tapi tak bagitau sapa... Masa dah balik, tanya mak - ada rasa apa-apa tak rumah aunty tadi.

Mak cakap, kat tangga. Cerita Seram Chelicera 798742600

Tak lama lepas tu, aunty balik kampung dan bila balik semula rumah tu, tengok lampu chandelier yang besar tu dah pecah berderai atas lantai. Aunty punyalah pelik sebab lampu tu nak gantung siap drill dinding, skru, tampal dinding, etc, memang impossible untuk jatuh. Kami diam je, tak bagitau aunty apa pun - tak mau dia takut - lagipun kami pikir, kebetulan je kot.

Lampu tu tergantung kat... tangga. Cerita Seram Chelicera 1397578973

Elok pulak tak lama lepas tu ada uncle pi rumah dia nampak benda terbang pulak dah. Aunty tak senang duduk pi panggil yang berkenaan untuk pagar rumah, etc, dan diberitahu memang dah lama si dia berhuni di situ - semenjak sebelum rumah itu dibina.

Port dia - kat tangga...

Ini adalah salah satu kisah yang membuatkan saya yakin dengan apa saya rasa atau nampak. When I was younger, I just thought they were only my imaginations.

Jadi kesimpulannya, boleh kata nampak dan rasa selalu, di mana sahaja, bila-bila masa - tapi gangguan tu ada yang bermasa dan ada yang tidak...

Nota: kalau nampak atau rasa - saya tak panggil gangguan. Kalau dia panggil, cuit, tarik-tarik, gigit, cakar - itu memang mengganggu lah...

Last edited by chelicera on Mon 31 Oct 2011, 9:29 am; edited 1 time in total

Back to top Go down

yaminz

Post Mon 31 Oct 2011, 9:26 am by yaminz

Bro leh cecitar pasal nape pindah sampai 11 kali, leh la share skit...

Back to top Go down

azim09

Post Mon 31 Oct 2011, 9:30 am by azim09

chelicera wrote:Ada makna ke kalau gangguan bermasa atau tidak? Share sikit. Smile

Kalau kita spesifik kepada satu-satu kes; contohnya gangguan waktu solat Subuh - memang jadi masa Subuh sajalah, solat lain ok je...

Tapi kalau tak ganggu, kita duk selalu rasalah kan, pi mana pun...

Contoh; masa aunty masuk rumah baru, saya asyik nak duk pandang tangga, rasa tertarik kat situ, tapi tak bagitau sapa... Masa dah balik, tanya mak - ada rasa apa-apa tak rumah aunty tadi.

Mak cakap, kat tangga. Cerita Seram Chelicera 798742600

Tak lama lepas tu, aunty balik kampung dan bila balik semula rumah tu, tengok lampu chandelier yang besar tu dah pecah berderai atas lantai. Aunty punyalah pelik sebab lampu tu nak gantung siap drill dinding, skru, tampal dinding, etc, memang impossible untuk jatuh. Kami diam je, tak bagitau aunty apa pun - tak mau dia takut - lagipun kami pikir, kebetulan je kot.

Lampu tu tergantung kat... tangga. Cerita Seram Chelicera 1397578973

Elok pulak tak lama lepas tu ada uncle pi rumah dia nampak benda terbang pulak dah. Aunty tak senang duduk pi panggil yang berkenaan untuk pagar rumah, etc, dan diberitahu memang dah lama si dia berhuni di situ - semenjak sebelum rumah itu dibina.

Port dia - kat tangga...

Ini adalah salah satu kisah yang membuatkan saya yakin dengan apa saya rasa atau nampak. When I was younger, I just thought they were only my imaginations.

Jadi kesimpulannya, boleh kata nampak dan rasa selalu, di mana sahaja, bila-bila masa - tapi gangguan tu ada yang bermasa dan ada yang tidak...

Nota: kalau nampak atau rasa - saya tak panggil gangguan. Kalau dia panggil, cuit, tarik-tarik, gigit, cakar - itu memang mengganggu lah...

pasal tu saje je tanya...hehehe

Back to top Go down

mumuchi

Post Mon 31 Oct 2011, 9:56 am by mumuchi

den ghaso mak ko tu yang ada pengikut tanpa rela..dan ko calon pengganti la chelicera..terpulanglah kome nak buat camana..

Back to top Go down

marc_zman

Post Mon 31 Oct 2011, 9:57 am by marc_zman

hmmm.. ni dah macam kes member wa kat uitm dulu ni.. ada benda ngikut dia.. dari kampung ke uitm dan bla bla bla

Back to top Go down

yaminz

Post Mon 31 Oct 2011, 10:01 am by yaminz

marc_zman wrote:hmmm.. ni dah macam kes member wa kat uitm dulu ni.. ada benda ngikut dia.. dari kampung ke uitm dan bla bla bla

Kira nyer pengikut pun ikut belajar sama... ekekeke

Back to top Go down

marc_zman

Post Mon 31 Oct 2011, 10:08 am by marc_zman

yaminz wrote:
marc_zman wrote:hmmm.. ni dah macam kes member wa kat uitm dulu ni.. ada benda ngikut dia.. dari kampung ke uitm dan bla bla bla
kalu ikutkan gambo masa konvo tu, takde plak makhluk tu ikut sekali.. dia kantoi 2, 3 paper kot.. ekekekekeee

Back to top Go down

yaminz

Post Mon 31 Oct 2011, 10:12 am by yaminz

marc_zman wrote:
yaminz wrote:
kalu ikutkan gambo masa konvo tu, takde plak makhluk tu ikut sekali.. dia kantoi 2, 3 paper kot.. ekekekekeee

dia malu maaa... kang ada pengsan nanti kalo ikut bfoto... ekekeke

Back to top Go down

chelicera

Post Mon 31 Oct 2011, 10:48 am by chelicera

Kita bagi sinopsis lah ya untuk setiap rumah... Smile

RUMAH 1 - Ada toyol. Dia tak mencuri, tapi sebab dia kecik, macam budak jadi kami panggil toyol. Lembaga macam orang ada, tapi dia duk luar rumah - tak ganggu - tapi dah bukan orang, siapa tak takut kan...

RUMAH 2 - Tuan rumah sebelum kami (bukan muslim) meninggal dalam rumah itu. Kelibatnya sangat classsss...

RUMAH 3 - Adalah yang lalu lalang. Saya tak kisah sangat, tapi mak sangat kisah sebab mak yang selalu diganggu.

RUMAH 5 - Tak berapa ingat pulak yang mana menghuni kat mana, banyak sangat. Nanti saya ingat, saya edit semula.

RUMAH 6 - Ni lah permulaannya mak tak boleh tidur baring. Adalah yang nak gigit, nak cakar, dsb. Seingat saya, saya hanya nampak yang 'baik' kat sini.

RUMAH 7 - Ni pun tak berapa ingat, saya tinggal luar masa ni. Nanti saya ingat, saya edit.

RUMAH 8 - Masa ini saya tinggal luar lagi. Saya dipanggil balik sebab ayah diserang.

RUMAH 9 - Ayah kena serang lagi. Saya ada dengar mengilai. Dalam bilik saya, ada ditanam sesuatu. Ini sinopsis ya - jadi tak boleh cerita apa yang ditanam. Suspense sikit Razz

RUMAH 10 - Ini memang gila. Mak dah bukan mak dah. Sampai saya pakai rantai pendant ALLAH lah punya takut...

RUMAH 11 - Rumah sekarang. The latest gangguan is the solat Subuh. The second latest, TV duk padam, buka, padam, buka. Seriously I thought TV nak rosak - tapi tadi bila baca cerita MMW dengan TVnya (page 6) - I guess maybe I should give a second thought about it.

Sekian. Untuk cerita sepenuhnya, sila undi RUMAH01, RUMAH02 dan seterusnya, hehe.

Last edited by chelicera on Mon 31 Oct 2011, 10:56 am; edited 1 time in total

Back to top Go down

yaminz

Post Mon 31 Oct 2011, 10:52 am by yaminz

cettt... siap wat UMAHUNDI plak... ekekeke

Back to top Go down

atreyudevil

Post Mon 31 Oct 2011, 1:15 pm by atreyudevil

uik.... rumah.... 9 dan 10

semua la undi

Back to top Go down

chelicera

Post Mon 31 Oct 2011, 1:29 pm by chelicera

Ok ini malam saya cerita kisah Rumah 09...

Waktu malam rasa seram sikit, huhuhu.... Cerita Seram Chelicera 2998736416

Back to top Go down

yaminz

Post Mon 31 Oct 2011, 1:31 pm by yaminz

chelicera wrote:Ok ini malam saya cerita kisah Rumah 09...

Waktu malam rasa seram sikit, huhuhu.... Cerita Seram Chelicera 2998736416

Owh yea k, camtu sy baca esok jeala... kasi kurang seram skit... ekekeke

Back to top Go down

chelicera

Post Mon 31 Oct 2011, 1:35 pm by chelicera

Hahaha, bukan tak mau cerita sekarang, cuma kepala saya tengah fening dengan surat, dokumen bertimbun atas meja ni... Razz

Back to top Go down

Post Mon 31 Oct 2011, 1:41 pm by anya8797

saya undi rumah nom bor 9... sebab ada sound effect sekali...

Back to top Go down

yaminz

Post Mon 31 Oct 2011, 1:42 pm by yaminz

Ekekeke... tarak kisah bro, yg penting ada seram cerita...

Back to top Go down

atreyudevil

Post Mon 31 Oct 2011, 1:46 pm by atreyudevil

huhu ada peneman buat assignment mlm nih!

Back to top Go down

kapokbesi

Post Mon 31 Oct 2011, 2:39 pm by kapokbesi

ermmm...paranormal memg ada..cuma kita kuat xkuat utk hadapi.. saya pn byk kali "bertembung" via ekor mata..masa darjah 6, ting 3, ting 5 n ting 6..

utk chelicera ni, saya rsa yg ganggu bnde yg sama..sebb berturutan smpi ke no 11..ade cba utk halau x..?

Back to top Go down

chelicera

Post Mon 31 Oct 2011, 3:10 pm by chelicera

kapokbesi wrote:ermmm...paranormal memg ada..cuma kita kuat xkuat utk hadapi.. saya pn byk kali "bertembung" via ekor mata..masa darjah 6, ting 3, ting 5 n ting 6..

utk chelicera ni, saya rsa yg ganggu bnde yg sama..sebb berturutan smpi ke no 11..ade cba utk halau x..?

Kami tak halau...

Kami caabuttt.... Cerita Seram Chelicera 1062663768

Hehehe... nanti kita cerita dari satu rumah ke rumah yang lain, baru boleh jawab halau ke tak halau... Wink

Back to top Go down

innocentti

Post Mon 31 Oct 2011, 3:12 pm by innocentti

chelicera wrote:Kita bagi sinopsis lah ya untuk setiap rumah... Smile

RUMAH 1 - Ada toyol. Dia tak mencuri, tapi sebab dia kecik, macam budak jadi kami panggil toyol. Lembaga macam orang ada, tapi dia duk luar rumah - tak ganggu - tapi dah bukan orang, siapa tak takut kan...

RUMAH 6 - Ni lah permulaannya mak tak boleh tidur baring. Adalah yang nak gigit, nak cakar, dsb. Seingat saya, saya hanya nampak yang 'baik' kat sini.

RUMAH 9 - Ayah kena serang lagi. Saya ada dengar mengilai. Dalam bilik saya, ada ditanam sesuatu. Ini sinopsis ya - jadi tak boleh cerita apa yang ditanam. Suspense sikit Razz

RUMAH 11 - Rumah sekarang. The latest gangguan is the solat Subuh. The second latest, TV duk padam, buka, padam, buka. Seriously I thought TV nak rosak - tapi tadi bila baca cerita MMW dengan TVnya (page 6) - I guess maybe I should give a second thought about it.

bro..kalau ada banyak rumah mcm ni digalakkan bukak satu benang khas utk cerita bro sahaja..baru la macam tok awang ngah..nanti den boleh bagi tacang skit2.. Cerita Seram Chelicera 1428797779

Back to top Go down

bijan

Post Mon 31 Oct 2011, 3:16 pm by bijan

Kena gangguan makhluk halus malam tadi .. haisshhh nyamuk.. gatal 1 badan

Back to top Go down

Post  by Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics