Malaysia's Military, Police and Security Agencies
Welcome to the battlefield, soldier!

MyMil adalah bod perbincangan berkenaan ketenteraan, agensi2 penguatkuasaan yang ada di Malaysia dan juga di serata dunia. Daftar sekarang untuk menikmati paparan perbincangan berinformasi sambil bersantai. Ahli2 yg baru akan digugurkan daripada senarai sekiranya tidak aktif dalam masa yg terdekat. Berforumlah dengan berhemah.

Terima kasih.

Admin dan moderator MyMil

Important Notice: The views and opinions expressed on the forum or the related pages are of the owner alone, and are not endorsed by Mymil, nor is Mymil responsible for them. Due to the nature of the Internet forum is in real time, Mymil does not, and can not censor any submission, but asks that each user use discretion and respect for other users, and does not contribute any word that is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, or racially, ethnically or otherwise objectionable. Mymil reserve the right to withhold and/or remove any link that might possibly hold an individual, entity or group ridicule, potential embarrassment or potential defamation. Mymil also reserves the right to accept, edit and/or remove any link that is deemed inappropriate in any way.

Join the forum, it's quick and easy

Welcome to the battlefield, soldier!

MyMil adalah bod perbincangan berkenaan ketenteraan, agensi2 penguatkuasaan yang ada di Malaysia dan juga di serata dunia. Daftar sekarang untuk menikmati paparan perbincangan berinformasi sambil bersantai. Ahli2 yg baru akan digugurkan daripada senarai sekiranya tidak aktif dalam masa yg terdekat. Berforumlah dengan berhemah.

Terima kasih.

Admin dan moderator MyMil

Important Notice: The views and opinions expressed on the forum or the related pages are of the owner alone, and are not endorsed by Mymil, nor is Mymil responsible for them. Due to the nature of the Internet forum is in real time, Mymil does not, and can not censor any submission, but asks that each user use discretion and respect for other users, and does not contribute any word that is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, or racially, ethnically or otherwise objectionable. Mymil reserve the right to withhold and/or remove any link that might possibly hold an individual, entity or group ridicule, potential embarrassment or potential defamation. Mymil also reserves the right to accept, edit and/or remove any link that is deemed inappropriate in any way.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» Sembang Medan Selera Pak Jebat V44
by HangPC2 Sat 27 Aug 2022, 5:36 pm

» Halo semua
by matamata Mon 25 Oct 2021, 9:56 pm

» Cerita Rakyat
by mumuchi Sun 05 Sep 2021, 10:35 am

» Konfrontasi Malaysia-Indonesia 1962-66
by mumuchi Sun 05 Sep 2021, 10:28 am

» PAINTBALL - Come get some...
by pisang Tue 13 Dec 2016, 1:53 pm

» Baru balik
by pisang Mon 12 Dec 2016, 5:47 pm

» Jaket camo
by atreyudevil Fri 15 Jul 2016, 4:17 pm

» Nusantara Total War: Portuguese Invasion
by Adib Mon 22 Feb 2016, 7:57 pm

» Rekrut baru disini
by kapokbesi Thu 11 Feb 2016, 4:32 pm

» Keretapi Tanah Melayu Berhad
by zacky.uesoff Thu 04 Feb 2016, 11:00 pm

» ALL ABOUT HAM RADIO (AMATEUR RADIO STATION)
by kapokbesi Mon 16 Nov 2015, 12:42 pm

» BACKPACKING
by venez Tue 31 Mar 2015, 5:11 pm

» Rekrut 2015
by atreyudevil Sun 29 Mar 2015, 8:34 pm

» Sejarah Pangkalan-Pangkalan Udara TUDM
by venez Tue 24 Mar 2015, 11:02 am

» MyMil useful website lists
by atreyudevil Sat 24 Jan 2015, 11:17 pm

» WIP - Work In Progress
by yaminz Fri 26 Dec 2014, 12:06 pm

» Model Collections
by yaminz Fri 26 Dec 2014, 11:58 am

» Rekrut October & November 2014
by atreyudevil Sat 20 Dec 2014, 7:07 am

» Bola Cafe: MALAYSIA!
by HangPC2 Sun 14 Dec 2014, 12:35 pm

» Tayar Pirelli boleh tahan!
by venez Wed 10 Dec 2014, 4:27 pm

Statistics
We have 511 registered users
The newest registered user is Belarus

Our users have posted a total of 172030 messages in 1322 subjects
MyMil at Facebook
Like/Tweet/+1

Sembang MyMil - Pencarian Jodoh Atre, Tin, Bijan dan Jazim...V3

bijan
harleena
superhornet
helangrimba
arizain
tin
samuraisan
Steven 12
atreyudevil
marc_zman
yaminz
mumuchi
kerambit75
17 posters

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Sembang MyMil - Pencarian Jodoh Atre, Tin, Bijan dan Jazim...V3 - Page 6 Empty Re: Sembang MyMil - Pencarian Jodoh Atre, Tin, Bijan dan Jazim...V3

Post by marc_zman Mon 14 May 2012, 8:05 pm

Mr. Bijan wrote:
marc_zman wrote:yaaaa.. tu dia.. inche jaz sedang membuat pilihan menu bagi majlis perkahwinannya yg bakal berlangsung suatu masa nanti.. insya Allah

btw.. jgn lupa tau.. lepas pilih menu kena ada food testing.. masa tu nanti kena laaa panggil muchi, abu, bijan & wa sekali tuk verify sedap ke idak masakan caterer tu.. igt nak suruh panggil kak leena.. tapi dia jauh sgt plak.. ekekekeee

Hehe ... Subject Zero dah ada la tuh .... lepas tu bleh tambah 1st detatchment

marc_zman
MODERATOR
MODERATOR

Back to top Go down

Sembang MyMil - Pencarian Jodoh Atre, Tin, Bijan dan Jazim...V3 - Page 6 Empty Re: Sembang MyMil - Pencarian Jodoh Atre, Tin, Bijan dan Jazim...V3

Post by helangrimba Tue 15 May 2012, 11:38 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
helangrimba
helangrimba
Lieutenant
Lieutenant

Mymil

http://bertiwi.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Blitzkrieg Wed 16 May 2012, 12:03 pm

Aku baca thread ni nak juga berkongsi pengalaman aku yang kahwin lewat masa umr 35 tahun. Masa muda sibuk belajar, dah kerja alasan nak stabil...hampir nak bertunang tapi tak jadi.
Tapi ye lah, kalau tak kahwin pun tak boleh jadi...bukak fb member sumer tunjuk muka anak la...wife..satu deraan mental untuk aku sampai reunion dgn member pun malas nak pergi..sebab soalan yg sama..'bila nak kahwin'.
Pengalaman bercinta ada..tapi tak lama..mungkin tak sehaluan dan tiada jodoh.
Akhirnya pencarian tamat dan kenal orang rumah di Airport KK. Masa dalam Airasia lak duduk satu row...aku layan member dia sebenornya nak tackle org rumah...aha..ha.
Alhamdulillah..syukur...tak sia2 berdoa setiap kali lepas sembahyang mintak dipertemukan dengan jodoh yang baik. Kalau jumpa dan tiada jodoh...anggap je Allah nak berikan yang lebih baik lagi.

Blitzkrieg
Corporal
Corporal

Back to top Go down

Post by helangrimba Wed 16 May 2012, 12:09 pm

Blitzkrieg wrote:Aku baca thread ni nak juga berkongsi pengalaman aku yang kahwin lewat masa umr 35 tahun. Masa muda sibuk belajar, dah kerja alasan nak stabil...hampir nak bertunang tapi tak jadi.
Tapi ye lah, kalau tak kahwin pun tak boleh jadi...bukak fb member sumer tunjuk muka anak la...wife..satu deraan mental untuk aku sampai reunion dgn member pun malas nak pergi..sebab soalan yg sama..'bila nak kahwin'.
Pengalaman bercinta ada..tapi tak lama..mungkin tak sehaluan dan tiada jodoh.
Akhirnya pencarian tamat dan kenal orang rumah di Airport KK. Masa dalam Airasia lak duduk satu row...aku layan member dia sebenornya nak tackle org rumah...aha..ha.
Alhamdulillah..syukur...tak sia2 berdoa setiap kali lepas sembahyang mintak dipertemukan dengan jodoh yang baik. Kalau jumpa dan tiada jodoh...anggap je Allah nak berikan yang lebih baik lagi.

Last edited by helangrimba on Fri 21 Sep 2012, 11:04 am; edited 1 time in total
helangrimba
helangrimba
Lieutenant
Lieutenant

Mymil

Back to top Go down

Post by Blitzkrieg Wed 16 May 2012, 12:53 pm

Betul tu...usaha kena ada...doa dan tawakkal.
Kadang-kadang kena cari mentor gak ..org lama yg boleh bagi panduan dan tempat bertanya.
Bukan ada sekolah yg ajar camne nak tackle, nak ambik hati dan mcam-macam ilmu rumah tangga ni. Dalam buku tu teori je...tapi praktikal kena ada guru...he..he

Blitzkrieg
Corporal
Corporal

Back to top Go down

Post by kerambit75 Wed 16 May 2012, 12:53 pm

Aku pun berdoa dan mencari juga, tapi nak kawin mcm mana kalau x jumpa2 dgn ppuan yg aku nak - beragama dan sekufu...aku x bangga pun jadi bujang tua atau tak kahwin..dan aku memang benci kahwin lambat. Hidup aku, akulah mengatur ikut prinsip aku...bukan xde ppuan lawa bertaraf tinggi yg nak masuk line tapi awal2 aku dah cakap "saya hormati saudari sebagai manusia, jadi tolong le hormati pilihan saya sebagai lelaki juga."

Dulu masa aku muda 20an aku mencari jodoh aku dihina...dikatakan belum layak berkahwin..bila aku dah tua gini dah sakit baru ramai yg tergedik-gedik, yg kufu tinggi pulak tu..jenis yg sexy (termasuk atas tutup bawah bukak) tak boleh dinasihat supaya berpakaian mcm muslimat sejati..rupanya baru aku tahu lelaki ni masa muda dihina masa tua dipuja mcm berhala..(dlm hal mencari jodoh)

Sekali ppuan herdik aku, 500 kali aku mampu jerkah sampai pecah gegendang telinga dia! bak kata Dragon dlm filem KL Gangster "dulu dia suka langgar orang punya tempat, skarang wa kasi langgar balik la, baru syok, ada fight!"

Lagi satu kalau melanggar tatatertib sebagai seorang isteri terutamanya dlm menghina aku dan menjadikan kekurangan aku sebagai bahan ketawa, aku tetap akan bagi hukuman yg keras camni, dan ada ke ppan yg sanggup dihukum mcm dlm gambar di bawah?

Last edited by kerambit75 on Fri 18 May 2012, 3:27 pm; edited 2 times in total
kerambit75
kerambit75
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by helangrimba Wed 16 May 2012, 12:55 pm

--

Last edited by helangrimba on Fri 21 Sep 2012, 11:07 am; edited 1 time in total
helangrimba
helangrimba
Lieutenant
Lieutenant

Mymil

Back to top Go down

Post by Blitzkrieg Wed 16 May 2012, 1:03 pm

Masalah orang kita tak tahu, tapi selagi dia kita nampak gembira dan selesa dengan hidupnya, itu pun dah cukup. Macam tempat kerja aku ni, yg tak kahwin tu dengan alasan dia nak jaga mak dia. nak kata takde duit..gaji je dah lebih 5 ribu....naik civic EK..tengok dia gembira je hidup sendiri..ok lah tu.

Blitzkrieg
Corporal
Corporal

Back to top Go down

Post by kerambit75 Wed 16 May 2012, 1:04 pm

Tak cukup syarat boleh terima lagi, terlebih umur berbanding aku pun xpe (hakikatnya yg lebih umur ni lagi kuat semangat setiakawan) terlebih syarat iaitu berkelulusan lebih tinggi dari aku tu yg bahaya dan TAK BOLEH DIBUAT BINI!!!!. Yg penting jgn memandai-mandai dgn aku mcm aku ni budak tadika semua perlu ditunjuk ajar..itu pantang aku!

Kalau dapat yg beragama, dah lamaaaaaaaaaaaaaa dah aku nikah!!!!!! aku cakap aku nak jodoh sekufu aku nak sekufu la..kepala hangguk apa nak ikut cakap orang terima je yg lebih taraf dri aku, yg ada potensi pijak kepala aku..eh, kalau dai tipu pun dan kantoi lepas kahwin, ingat aku tak berani ceraikan...sedangkan buku teks math lama yg kawan2 saja bagi kat aku supaya aku minat math aku baling ke dinding rumah sampai hancur berkecai, dan surat arahan masuk tingkatan 6 aku selamba katak je bakar, nikan pulak jodoh yg x kena dgn syarat aku dah tentu aku boleh tendang keluar dri idup aku..

Berusaha mcm nak mampos pun kalau yg dtg semua jodoh yg aku tak suka tak guna juga terima.

Last edited by kerambit75 on Mon 24 Sep 2012, 2:22 pm; edited 10 times in total (Reason for editing : entah aku pun tak tau?)
kerambit75
kerambit75
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by helangrimba Wed 16 May 2012, 1:07 pm

insyallah,...
helangrimba
helangrimba
Lieutenant
Lieutenant

Mymil

Back to top Go down

Post by kerambit75 Wed 16 May 2012, 1:10 pm

Blitzkrieg wrote:Masalah orang kita tak tahu, tapi selagi dia kita nampak gembira dan selesa dengan hidupnya, itu pun dah cukup. Macam tempat kerja aku ni, yg tak kahwin tu dengan alasan dia nak jaga mak dia. nak kata takde duit..gaji je dah lebih 5 ribu....naik civic EK..tengok dia gembira je hidup sendiri..ok lah tu.

Sokong...dlm aku fikir2 balik nak ubah dasar aku pasal kahwin lewat 30an tu, mak aku lumpuh pada Sept 2010...takkan aku nak harap adik #6 aku yg 'slow-learner' dan lemah badan tu nak jaga mak aku dan kalau aku kahwin jugak, boleh bini aku faham tanggungjawab aku pada mak aku ? Sedangkan masa mak aku sihat dulu...dua2 ex aku anggap aku akan abaikan diorang kerana mak aku..

Last edited by kerambit75 on Fri 10 Aug 2012, 1:31 am; edited 1 time in total
kerambit75
kerambit75
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by Blitzkrieg Wed 16 May 2012, 2:36 pm

Anak lelaki tanggungjawap pada ibu bapa sampai ke mati. Anak perempuan, selepas kahwin, tanggungjawab pada suami. Bukanlah nak kata org perempuan boleh abaikan ibu bapanya lepas kahwin. Tidak, cuma anak laki..waima dah kahwin dgn supermodel sekalipun, tetap ibu tu jadi Nombor 1.
Kalau bakal isteri faham dan terima...mudahlah. Kalau tidak adalah perancangan Allah untuk masa mendatang. Lelaki yg baik untuk perempuan yang baik.
Hr tu Eman Manan datang ke pejabat...adelah yg tanya ttg jodoh dia dgn Ogy..Eman jawab senang je..'dunia dia sbg artis..takkan nak cr ustazah'.

Blitzkrieg
Corporal
Corporal

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics