Malaysia's Military, Police and Security Agencies
Welcome to the battlefield, soldier!

MyMil adalah bod perbincangan berkenaan ketenteraan, agensi2 penguatkuasaan yang ada di Malaysia dan juga di serata dunia. Daftar sekarang untuk menikmati paparan perbincangan berinformasi sambil bersantai. Ahli2 yg baru akan digugurkan daripada senarai sekiranya tidak aktif dalam masa yg terdekat. Berforumlah dengan berhemah.

Terima kasih.

Admin dan moderator MyMil

Important Notice: The views and opinions expressed on the forum or the related pages are of the owner alone, and are not endorsed by Mymil, nor is Mymil responsible for them. Due to the nature of the Internet forum is in real time, Mymil does not, and can not censor any submission, but asks that each user use discretion and respect for other users, and does not contribute any word that is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, or racially, ethnically or otherwise objectionable. Mymil reserve the right to withhold and/or remove any link that might possibly hold an individual, entity or group ridicule, potential embarrassment or potential defamation. Mymil also reserves the right to accept, edit and/or remove any link that is deemed inappropriate in any way.

Join the forum, it's quick and easy

Welcome to the battlefield, soldier!

MyMil adalah bod perbincangan berkenaan ketenteraan, agensi2 penguatkuasaan yang ada di Malaysia dan juga di serata dunia. Daftar sekarang untuk menikmati paparan perbincangan berinformasi sambil bersantai. Ahli2 yg baru akan digugurkan daripada senarai sekiranya tidak aktif dalam masa yg terdekat. Berforumlah dengan berhemah.

Terima kasih.

Admin dan moderator MyMil

Important Notice: The views and opinions expressed on the forum or the related pages are of the owner alone, and are not endorsed by Mymil, nor is Mymil responsible for them. Due to the nature of the Internet forum is in real time, Mymil does not, and can not censor any submission, but asks that each user use discretion and respect for other users, and does not contribute any word that is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, or racially, ethnically or otherwise objectionable. Mymil reserve the right to withhold and/or remove any link that might possibly hold an individual, entity or group ridicule, potential embarrassment or potential defamation. Mymil also reserves the right to accept, edit and/or remove any link that is deemed inappropriate in any way.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» Sembang Medan Selera Pak Jebat V44
by HangPC2 Sat 27 Aug 2022, 5:36 pm

» Halo semua
by matamata Mon 25 Oct 2021, 9:56 pm

» Cerita Rakyat
by mumuchi Sun 05 Sep 2021, 10:35 am

» Konfrontasi Malaysia-Indonesia 1962-66
by mumuchi Sun 05 Sep 2021, 10:28 am

» PAINTBALL - Come get some...
by pisang Tue 13 Dec 2016, 1:53 pm

» Baru balik
by pisang Mon 12 Dec 2016, 5:47 pm

» Jaket camo
by atreyudevil Fri 15 Jul 2016, 4:17 pm

» Nusantara Total War: Portuguese Invasion
by Adib Mon 22 Feb 2016, 7:57 pm

» Rekrut baru disini
by kapokbesi Thu 11 Feb 2016, 4:32 pm

» Keretapi Tanah Melayu Berhad
by zacky.uesoff Thu 04 Feb 2016, 11:00 pm

» ALL ABOUT HAM RADIO (AMATEUR RADIO STATION)
by kapokbesi Mon 16 Nov 2015, 12:42 pm

» BACKPACKING
by venez Tue 31 Mar 2015, 5:11 pm

» Rekrut 2015
by atreyudevil Sun 29 Mar 2015, 8:34 pm

» Sejarah Pangkalan-Pangkalan Udara TUDM
by venez Tue 24 Mar 2015, 11:02 am

» MyMil useful website lists
by atreyudevil Sat 24 Jan 2015, 11:17 pm

» WIP - Work In Progress
by yaminz Fri 26 Dec 2014, 12:06 pm

» Model Collections
by yaminz Fri 26 Dec 2014, 11:58 am

» Rekrut October & November 2014
by atreyudevil Sat 20 Dec 2014, 7:07 am

» Bola Cafe: MALAYSIA!
by HangPC2 Sun 14 Dec 2014, 12:35 pm

» Tayar Pirelli boleh tahan!
by venez Wed 10 Dec 2014, 4:27 pm

Statistics
We have 511 registered users
The newest registered user is Belarus

Our users have posted a total of 172030 messages in 1322 subjects
MyMil at Facebook
Like/Tweet/+1

Aktiviti Paranormal Yg Berlaku di Sekitar Anda..Ngeeee:P

chelicera
heavyduty
Mr. Pugachev
MikeNovember
hajiwan1
tok_rimau87
mmmbop
pisang
edmundo
alphawolf
koirazie2
Yip
dewafrost
bijan
anya8797
MMW
marc_zman
eaizan
mumuchi
observateur
atreyudevil
tenteng
harleena
tin
yaminz
kerambit75
innocentti
powerw00t
kched
33 posters

Page 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Go down

Aktiviti Paranormal Yg Berlaku di Sekitar Anda..Ngeeee:P - Page 2 Empty Re: Aktiviti Paranormal Yg Berlaku di Sekitar Anda..Ngeeee:P

Post by kched Wed 16 Jun 2010, 10:17 am

cont'd...

To make it short, setelah mintak pendapat ustaz2, depa suggested baiklah pindah dari rumah tuh, kalau nak tolong 'halau' benda alah tuh pun, kena korek kat mana tulang tuh di tanam, some more tak tau kat mana dah disimenkan tulang-temulang tuh....Logically, kalau pasang/baca surah Al-Baqarah, benda tuh leh hilang/lari, tapi macam kes ni, 'benda' tuh nak lari ke mana, sebab dah bertanam kat dalam master bedroom....

Ustaz2 tuh pesan, sebelum anak dara aku jadi sebati jiwa dia dgn 'benda' tuh, baik bawak dia keluar dari rumah tuh. Luckily wife tak pernah nampak, tapi she could feel the presence of that thing everytime she had a goosebumps. Yang nampak nyer aku, sebab 'benda' tuh adalah wanita yg ada anak...So, tak peliklah kalau aku jer yang kena kacau....

Aku confronted dengan tuan rumah, but then he said he knows nothing about it, padahal jiran2 semua dah bagitau, memang orang yang duduk situ, asyik keluar masuk sebab tak tahan kena kacau. If married couple duduk situ, memang 'benda' tuh akan buat rumahtangga kacau bilau...asyik 'panasss' jer. Huhuhuhu.......-end-

kched
Sergeant
Sergeant

Back to top Go down

Aktiviti Paranormal Yg Berlaku di Sekitar Anda..Ngeeee:P - Page 2 Empty Re: Aktiviti Paranormal Yg Berlaku di Sekitar Anda..Ngeeee:P

Post by powerw00t Wed 16 Jun 2010, 10:44 am

Rumah tu alamatnya kat mana ched?
powerw00t
powerw00t
Major General
Major General

Mymil

Back to top Go down

Post by tenteng Wed 16 Jun 2010, 10:47 am

kched wrote:cont'd...

To make it short, setelah mintak pendapat ustaz2, depa suggested baiklah pindah dari rumah tuh, kalau nak tolong 'halau' benda alah tuh pun, kena korek kat mana tulang tuh di tanam, some more tak tau kat mana dah disimenkan tulang-temulang tuh....Logically, kalau pasang/baca surah Al-Baqarah, benda tuh leh hilang/lari, tapi macam kes ni, 'benda' tuh nak lari ke mana, sebab dah bertanam kat dalam master bedroom....

Ustaz2 tuh pesan, sebelum anak dara aku jadi sebati jiwa dia dgn 'benda' tuh, baik bawak dia keluar dari rumah tuh. Luckily wife tak pernah nampak, tapi she could feel the presence of that thing everytime she had a goosebumps. Yang nampak nyer aku, sebab 'benda' tuh adalah wanita yg ada anak...So, tak peliklah kalau aku jer yang kena kacau....

Aku confronted dengan tuan rumah, but then he said he knows nothing about it, padahal jiran2 semua dah bagitau, memang orang yang duduk situ, asyik keluar masuk sebab tak tahan kena kacau. If married couple duduk situ, memang 'benda' tuh akan buat rumahtangga kacau bilau...asyik 'panasss' jer. Huhuhuhu.......-end-

tu la..kebnyakan rumah2 yg sewa murah nie musti ada "something"....
so skang nie sumer dah okla bila dah pindah rmh baru?
tenteng
tenteng
Kehormat MyMil

Mymil

https://www.facebook.com/waniezas

Back to top Go down

Post by kched Wed 16 Jun 2010, 11:27 am

tenteng wrote:
kched wrote:cont'd...

tu la..kebnyakan rumah2 yg sewa murah nie musti ada "something"....
so skang nie sumer dah okla bila dah pindah rmh baru?

sewa mahal gak teng, dlm RM650...(ikut rate kawasan tuh jugakla). Sekarang, dah ok...dah lama dah, anak aku pun dah 5 tahun...Dia pun dah tak ingat dah pasal rumah tuh Smile
kched
kched
Sergeant
Sergeant

Mymil

Back to top Go down

Post by harleena Wed 16 Jun 2010, 11:42 am

jin ada di mana-mana. Sekarang ni pun ada jin yang dok baca forum ni. Ada di sebelah atas & bawah.... Apa yang kita buat depa nampak tapi tidak sebaliknya. Disebabkan hijab kita ditutup. Jika kita Nampak alam ghaib, nescaya kita tak dapat hidup tenteram disebabkan betapa banyaknya jin di sekeliling kita. Namun, ada sesetengah dari kita Allah kurniakan kelebihan dengan dibuka hijabnya. Macam adik ipar saya dan juga anak sedara saya. Tapi Tuhan berikan mereka kekuatan dan semangat yang buat mereka kuat. Kalaulah orang macam saya yang dapat melihat, mau pengsan rasanya. Suami saya pulak tak dapat lihat tapi dia dapat rasakan jika ada sesuatu tak kena atau ada something dekat dalam bilik atau rumah. Macam saya, memang tak rasa dan juga memanglah tak dapat melihat. Alhamdulillah.
harleena
harleena
MODERATOR
MODERATOR

Mymil

http://wadahharleena.blogspot.com

Back to top Go down

Post by kched Wed 16 Jun 2010, 11:47 am

harleena wrote:jin ada di mana-mana. Sekarang ni pun ada jin yang dok baca forum ni. Ada di sebelah atas & bawah.... Apa yang kita buat depa nampak tapi tidak sebaliknya. Disebabkan hijab kita ditutup. Jika kita Nampak alam ghaib, nescaya kita tak dapat hidup tenteram disebabkan betapa banyaknya jin di sekeliling kita. Namun, ada sesetengah dari kita Allah kurniakan kelebihan dengan dibuka hijabnya. Macam adik ipar saya dan juga anak sedara saya. Tapi Tuhan berikan mereka kekuatan dan semangat yang buat mereka kuat. Kalaulah orang macam saya yang dapat melihat, mau pengsan rasanya. Suami saya pulak tak dapat lihat tapi dia dapat rasakan jika ada sesuatu tak kena atau ada something dekat dalam bilik atau rumah. Macam saya, memang tak rasa dan juga memanglah tak dapat melihat. Alhamdulillah.

Betul tuh kak. Selalunya orang yang ada sixth sense ni, memang berani. Ada macam staff wife saya kat kolej, adik dia (student) bagitau, 'benda' tuh tak bukan kira siang ke malam, kadang2 dok melekat kat kaki...kita jalan, dia pun dok bergayut kat kaki....uhuhuh. Ada one time tuh, kelas kat level 3, bila tengah2 lecturer mengajar, tiba2 'benda' tuh muncul melekat kat cermin tingkap kelas...dia yg nampak, buat2 tak nampak jerlah...students yg lain ni tak tau kisah...
Ada one time pulak, 'benda' tuh suka duduk kat mana dia duduk, macam nak berborak. Tapi dia buat tak layan jerlah, kata dia, kalau dilayan berborak, mau 'benda' tuh terus ikut jer... No
kched
kched
Sergeant
Sergeant

Mymil

Back to top Go down

Post by kerambit75 Wed 16 Jun 2010, 12:20 pm

tenteng wrote:tin...moral of the story.....pi cari bini cepat2..xdekla "bini" lain nyibuk2 nak tumpang tdo sekatil....hehehe

Kalau 'bini' tu rupa mcm Megan Fox?
kerambit75
kerambit75
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by tenteng Wed 16 Jun 2010, 12:24 pm

ingat lagi masa saya bawak budak2 wataniah saya pg wat task iktiar hidup kat luar..kita org pegi kat dabong, kelantan. nak masuk ke tempat dia...punyala jauh ke dalam jalan kaki..kena harung sungai..panjat bukit...
air kat situ...subahanallah...amatla cantiknya...
saya plak duduk dikalangan jl...saya sorg jek jl ppn masa tuh..pergh..punya takut nak tdo..siap tdo bukak pintu khemah ngadap bdk2 laki..gasak ler asalkan apa2 jadi derang nampak..bila time semayang plak..asik jek terasa khemah tu macam digesel2...bila malam time nak mmbuang..punya la takut..takut binatang dalam air satu hal..takut benda tu pun satu hal...takut mata memandang pun satu hal jugak...dah ler sengsorang jek ppn kat situ...bdk2 lain dah ditempatkan kat base memasing...
nak dijadikan citer..bila dah klu dari hutan tu...ada sorg budak citer kat saya yang dia nampak byk benda warna hitam dan putih sepanjang perjalanan masa dalam hutan...masa kat base plak dia cakap benda tu asikler tgk dia..nak dok kat dia...rupanya budak nie..hijab dia terbukak..so dia bleh nampk benda2 tu...masa dalam bas saya gatal mulut tanya bdk tu..ada tak dia ikut kita naik bas nie...budak tu senyum jek...tp, bdk tu mmg kuat semangat betul..
tenteng
tenteng
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by atreyudevil Wed 16 Jun 2010, 12:56 pm

kerambit75 wrote:
tenteng wrote:tin...moral of the story.....pi cari bini cepat2..xdekla "bini" lain nyibuk2 nak tumpang tdo sekatil....hehehe

Kalau 'bini' tu rupa mcm Megan Fox?

kalau macam tu Tin yg kejor!
atreyudevil
atreyudevil
ADMIN
ADMIN

Mymil

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000002088986

Back to top Go down

Post by powerw00t Wed 16 Jun 2010, 10:35 pm

ok, ini pengalaman aku sendiri nampak benda yg mengacau dalam keadaan sedar. hehe bukan halusinasi, khayalan, mamai, mamon, bermimpi dan mengigau. Kisah masa anak masih 2 orang lagi, kejadian di sebuah remeh teres kat sek 20, shah alam. Mmg dah ditakdirkan tuhan, aku dapat tengok 'benda' tu, cukup terang walopun bukan bawah cahaya lampu. Pengalaman bagi aku, yg sangat2 berguna yg bukan semua orang mengalaminya.
powerw00t
powerw00t
Major General
Major General

Mymil

Back to top Go down

Post by observateur Wed 16 Jun 2010, 10:58 pm

powerw00t wrote:ok, ini pengalaman aku sendiri nampak benda yg mengacau dalam keadaan sedar. hehe bukan halusinasi, khayalan, mamai, mamon, bermimpi dan mengigau. Kisah masa anak masih 2 orang lagi, kejadian di sebuah remeh teres kat sek 20, shah alam. Mmg dah ditakdirkan tuhan, aku dapat tengok 'benda' tu, cukup terang walopun bukan bawah cahaya lampu. Pengalaman bagi aku, yg sangat2 berguna yg bukan semua orang mengalaminya.

bagila detail skit. rupa camne... apa dia buat... camne dia ngacau...
observateur
observateur
MODERATOR
MODERATOR

Mymil

Back to top Go down

Post by powerw00t Thu 17 Jun 2010, 7:14 am

observateur wrote:
powerw00t wrote:ok, ini pengalaman aku sendiri nampak benda yg mengacau dalam keadaan sedar. hehe bukan halusinasi, khayalan, mamai, mamon, bermimpi dan mengigau. Kisah masa anak masih 2 orang lagi, kejadian di sebuah remeh teres kat sek 20, shah alam. Mmg dah ditakdirkan tuhan, aku dapat tengok 'benda' tu, cukup terang walopun bukan bawah cahaya lampu. Pengalaman bagi aku, yg sangat2 berguna yg bukan semua orang mengalaminya.

bagila detail skit. rupa camne... apa dia buat... camne dia ngacau...

Abang aku baru beli rumah teres PKNS kat situ, kira hanya beberapa bulan aja pindah. Rumah2 lain masih kosong lagi, Total occupation dalam 30% aja masa tu, tapi lampu jalan semua dah ada. Abang aku call bagitau yg dia hantar akak ipar aku balik ke Tmn Malawati, sbb lepas pindah kerap kena histeria. Dia ingat kakak ipar aku tu kena histeria sbb tekanan perasaan kerana kes keguguran yg dialaminya.

Dia tinggalkan kunci pada aku suruh jaga dulu sementara, maklumlah kawasan baru... barang2 dalam rumah semua dah ada takut2 ada orang pecah masuk pulak. Aku ajak wife aku tido situ bawak anak2, lepas lewat malam aku bawak anak yg tua tido depan kat ruang tamu sbb malam tu panas, sementara orang rumah dgn anak ke 2 yg masih baby kat dalam bilik. Anak yg tido dgn aku ni pulak merengek2 aja mcm tak boleh tido jadik aku tepuk2 lah belakang dia supaya tido.

Posisi anak aku ialah berhampiran dinding, aku baring mengiring mengadap dia membelakangkan glass wall (tingkap glass yg besar saiz hampir besar dinding, cuma dalam 1kaki kat bawah tu simen), depan rumah ada lampu jalan cahaya dia cukup terang tembus tingkap kaca tu. Dalam ertikata lain kalo orang lalu melepasi gate depan, bayang2 dia boleh nampak kat dalam rumah.

Sebut pasal bayang2 nilah aku dah nampak 'dia' menghadirkan diri sbb time tu mmg aku tengah tepuk2 belakang anak aku supaya dia lena tidur. Aku ingatkan ada mat fit nak masuk, aku pun tolehlah ke tingkap tu, aku ingatkan 'dia' kat luar.... rupanya 'dia' ada kat dalam, maksud aku kat dalam ruang tamu membelakangkan tingkap.

Berderau abis darah aku, mcm nak kering dah. Tangan kiri aku pegang anak aku, cuma aku tak boleh bangun (aku tak pasti samada tak boleh bangun atau tak mau bangun masa tu, clueless). Figure 'dia' mcm biasa klasikal melayu, pompuan dgn pakaian putih, rambut putih agak panjang melepasi bawah bahu dan sedikit bongkok... wajah gelap. Dan yg akan aku ingat sampai bila2 ialah, aku nampak benda tu jalan tergoyang ke arah aku DAN dia jengahkan muka dia yg gelap tu betul2 kira2 lebih kurang 2-3 jengkal dari dada dan muka aku sampai aku boleh RASA rambut dia kat atas dada dan muka. Aku mmg tak boleh bangun! nak bertempik pun suara tak keluar. Aku paling risau dia nak apa2kan anak aja yg kat sebelah aku tu. Yg aku ingat aku takbir dalam hati berkali2 sampai boleh angkat kepala, sambar anak aku terus lari ke bilik belakang, dan kunci pintu. Dalam gelap tu aku sms abang aku yg ada kat kg mertua dia (masa tu 1st time guna line digi fon ericsson). Fuh, setan punya penangan aku nak kencing kat bilik air sebelah pun tak berani sampailah hari dah nak siang bila aku dengar bunyi keta abang aku dgn adik2 ipar dia datang.
powerw00t
powerw00t
Major General
Major General

Mymil

Back to top Go down

Post by harleena Thu 17 Jun 2010, 7:21 am

so, sekarang abang power duduk situ lagi ke dan rumah tu dah okey ke?
harleena
harleena
MODERATOR
MODERATOR

Mymil

http://wadahharleena.blogspot.com

Back to top Go down

Post by powerw00t Thu 17 Jun 2010, 7:34 am

harleena wrote:so, sekarang abang power duduk situ lagi ke dan rumah tu dah okey ke?

dia masih duduk situ lagi sampai la, lepas kes tu dia ada cakap yg di pun terasa macam ada orang dalam rumah sedangkan dia sorang aja. Masa tu dia keje kat TUDM Subang, jadik masih rehat dia selalu balik check rumah, tu siang hari. Benda tu dah buang dah, panggil orang dr Sg Buloh yg boleh handle kes ni, benda tu kena tangkap cuba lari lepas dipujuk tak mau pergi, kepung punya kepung akhirnya dapat tangkap kat toilet no 2 iaitu kat sebelah bilik belakang yg aku nyorok tu. Mende dimasukkan dalam botol sos maggi, terus buang dalam sungai. Kata orang tu masa buang baik2, botol kaca jangan terhempas ke batu nanti 'dia' terlepas balik. haha

Anak aku tu sekarang pun dah tingkatan 3, nak amik PMR tahun ni.
powerw00t
powerw00t
Major General
Major General

Mymil

Back to top Go down

Post by tenteng Thu 17 Jun 2010, 8:49 am

nasib baik benda tu x masuk bilik kacau baby.... masa dia datang kat power..anak power nampak tak? dia ada tunjuk2 tak?
tenteng
tenteng
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by powerw00t Thu 17 Jun 2010, 8:51 am

tenteng wrote:nasib baik benda tu x masuk bilik kacau baby.... masa dia datang kat power..anak power nampak tak? dia ada tunjuk2 tak?

Dia tido sebenarnya, tapi tido yg tak lena... pusing sana pusing sini.
powerw00t
powerw00t
Major General
Major General

Mymil

Back to top Go down

Post by yaminz Thu 17 Jun 2010, 9:12 am

powerw00t wrote:
tenteng wrote:nasib baik benda tu x masuk bilik kacau baby.... masa dia datang kat power..anak power nampak tak? dia ada tunjuk2 tak?

Xda plan nak pindah umah k power? Ngeri gak menda nih...
yaminz
yaminz
MODERATOR
MODERATOR

Mymil

Back to top Go down

Post by powerw00t Thu 17 Jun 2010, 10:09 am

yaminz wrote:
powerw00t wrote:

Xda plan nak pindah umah k power? Ngeri gak menda nih...

Dia beli rumah tu, lokasi mmg ok sebab tak jauh sangat dari tempat keje dia Subang, tapi lepas peristiwa tu mmg clear dah, takde rasa bulu roma meremang lagi. Aku andaikan si pengacau dah kena buang daerah jauh2. Kalo korang mandi2 kat pantai dan terjumpa botol sos maggi, jangan bawak balik ye, risiko tanggung sendiri lol!
powerw00t
powerw00t
Major General
Major General

Mymil

Back to top Go down

Post by innocentti Thu 17 Jun 2010, 10:39 am

aku penah kena rasuk masa kecik2 dulu di kg bukit merah perak..kebetulan time tu aku demam..tapi pakcik aku bawak aku jalan2 naik beskal senja2 lalu plak tepi2 tasik masuk celah bukit..masa tu bestla lalu tepi empangan bagai..tiba malam jer..jeng2..benda tu menyerang..aku kena rasuk sampai meracau2..aku ingat lagi rasa mcm nak kena bunuh..ada lembaga besar nak serangla..smpi terjaga sedara mara satu rumah tengok aku kena rasuk..tok aku dah nangis2 tengok cucu dia kena rasuk kehkehkeh..last2 panggil sorg ustaz dia mai buang benda tu..

case lain tbc
innocentti
innocentti
GLOBAL MODERATOR
GLOBAL MODERATOR

Mymil

Back to top Go down

Post by atreyudevil Thu 17 Jun 2010, 11:30 am

Kalau pasal kne rasuk, orang tua cerita aku pon pernah kne.
Depa saspen pasal budak umo 9 bulan dah berlari. hehehe
waktu tu nak pindah ke terendak bila 17 Melayu nak kne ganti ngan Renjer kat Tawau.

heheh Kem Kukusan/Kabota Tawau ni mmg anker. Yg terer2 pn ada tersungkur.
atreyudevil
atreyudevil
ADMIN
ADMIN

Mymil

Back to top Go down

Post by mumuchi Thu 17 Jun 2010, 12:13 pm

Family aku memang keturunan yang aku suka cakap sebagai 'sensitif" kat alam ghaib ni..siap aku cakap kat orang rumah jangan ajar anak2 kitaorang untuk takut kat apa yang dia boleh lihat tapi apa orang lain tak leh nampak..

cerita paling latest dan paling aku terkenang ialah raya 4, 5 tahun dulu balik dari kampung memalam dan aku terpaksa guna jalan slim river lama nak ngelak jam kat plus..tetiba si adik tanya kat mak dia apasal hantu tu ikut kereta kitaorang, dia tak ada rumah ke? pergh habis semua ayat2 aku ingat aku baca dan alhamdulillah tak ada apa2 lepas tu..tapi stretch tu memang bagi aku keras sikit fasal si kakak dulu pun pernah kena tegur walaupun lalu siang2 buta..kes ni memang kena panggil orang kasi reda sikit..
mumuchi
mumuchi
GLOBAL MODERATOR
GLOBAL MODERATOR

Mymil

Back to top Go down

Post by tenteng Thu 17 Jun 2010, 12:15 pm

atreyudevil wrote:Kalau pasal kne rasuk, orang tua cerita aku pon pernah kne.
waktu tu nak pindah ke terendak bila 17 Melayu nak kne ganti ngan Renjer kat Tawau.

apa jadi ngan budak tu?
tenteng
tenteng
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by atreyudevil Thu 17 Jun 2010, 12:17 pm

HUihh membesar ngan hensem hari nih!
atreyudevil
atreyudevil
ADMIN
ADMIN

Mymil

Back to top Go down

Post by tenteng Thu 17 Jun 2010, 12:18 pm

atreyudevil wrote:HUihh membesar ngan hensem hari nih!

bdk tu bdk yang jongging pastu makan roti canai ek?
tenteng
tenteng
Kehormat MyMil

Mymil

Back to top Go down

Post by atreyudevil Thu 17 Jun 2010, 12:32 pm

alamak~~
atreyudevil
atreyudevil
ADMIN
ADMIN

Mymil

Back to top Go down

Post by innocentti Thu 17 Jun 2010, 12:34 pm

tenteng wrote:
atreyudevil wrote:Kalau pasal kne rasuk, orang tua cerita aku pon pernah kne.

apa jadi ngan budak tu?

aku rasa atre segan nak cerita yg budak 9 bulan tu terus berlari pegi kedai roti canai...biahahaha
innocentti
innocentti
GLOBAL MODERATOR
GLOBAL MODERATOR

Mymil

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics